| 9George2 a întrebat:

Salutari tuturor! Am o nelamurire vis-a-vis de sistemul GPS dotat pe telefoanele din noua generatie, smartphone-urile. Acesta functioneaza fara conexiune la internet? Daca da, care este tariful care imi este aplicat, si cum este calculat acesta? Orange este extrem de ambiguu referitor la aspectul asta. Am un Samsung G. SIII

Danke schön big grin

Răspuns Câştigător
| vlad89c a răspuns:

Nu se percepe tarif; daca ai transferul de date inchis, si GPs-ul activat, poti descarca diferite aplicatii care sa iti arate cu ce viteza mergi.
Daca ai transferul de date pornit, poti folosi GPs-ul pentru a vedea harti, a vedea pe unde esti si se consuma din MB de internet, si iti da cost suplimentar normal, ca si cum ai sta pe net.
GPS-ul consuma destul de multa baterie, asa ca e recomandat oprit cand nu ai nevoie de el.
Cel putin asa e la mine. Succes!