| RecKinul a întrebat:

SalutTPU. Mi-am pierdut telefonul android şi crezândul furat am activat ştergerea de la distanţă de pe contul google. Mi-am găsit telefonul şters, a mai mers cateva zile şi s-a blocat. Există vreo metodă fe recuperare deblocare a telefonului şi recuperare a datelor?

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Salut.
A mers cateva zile si dupa s-a blocat. De unde stii ca are legatura cu faptul ca ai activat stergerea de la distanta?
Daca avea legatura nu mergea atunci pe moment si se bloca. nu dupa cateva zile.
Dar daca intr-adevar asa este nu ai cum sa iti recuperezi datele. Poti sa il "deblochezi" stergand tot cu un Hard Reset.
Uite aici cum se face acel reset
https://www.youtube.com/watch?v=l-NZSgczPlo
Bafta.

1 răspuns:
| CosminShAtat a răspuns:

Da, conecteaza-l la pc, descarca pe pc EaUs backup ( mai bine descarci unul piratat ), rulezi aplicatia si ar trebui sa iti dea macar 70 % din fisierele tale