| Hamed134 a întrebat:

A cum 2 zile mi-a fost furat telefonul si din cauza faptului ca eram foarte speriat am incercat parola de la icloud de prea multe ori si acum contul este blocat.
Intre timp am gasit parola de la cont, dar din pacate nu pot face nimic pentru ca evident nu mai am acces la numarul de telefon.
Exista o alta metoda prin care as putea demonstra ca acel telefon/cont imi apartine?
Tind sa mentionez ca am pastrat cutia telefonului in caz ca poate unul dintre codurile de pe cutia respectiva m-ar putea ajuta.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie cu jignirile, Xirus! Eu nu te-am jignit. Ai grija!

| anonimg a răspuns:

Citeste asta: https://support.apple.com/ro-ro/HT201472
(Unde punctul 4 se refera la imei).

| Legion7X a răspuns:

Ce telefon ai avut Samsung?

Daca da, poate ai avut cont pe Samsung account. Intri pe google si scrii samsungfind.

| Salontanul a răspuns (pentru Legion7X):

laughing Samsung cu cont de iCloud?

| Legion7X a răspuns (pentru Salontanul):

Https://findmymobile.samsung.com/

Am scris eu iCloud Sau scrii ce vrei tu?

| Salontanul a răspuns (pentru Legion7X):

Alo! Tu citesti ce a scris omul in intrebare? A scris de contul de iCloud si tu il intrebi daca are Samsung? Doamne fereste!

| Legion7X a răspuns:

Https://my-phone-finder.com/

Încearcă aici

| Lucian4 a răspuns:

Da, factura de la magazin pe care seria imei si nr de telefon daca e abonament