| Nova21 a întrebat:

Samsung S5229 Star 3 e un telefon bun in comparare cu Nokia Asha 201 si are Android Samsingul?

5 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Da, teoretic este mai bun.
Adica..performantele sunt aceleasi - Amandoua sunt foarte proaste.
Star3 are mai multa memorie, ecran mai mare si camera mai buna.
Asha 201 are bateria mai buna si tastatura.
Succes!

| Razvanp69 a răspuns:

Nokia Aha 201 e un telefon de tot rasul. Are sistem de operare propriu, aplicatii de toata jena, ecran mic etc. Orice telefon Samsung smartphone are android, Nokia smartphone are windows( dar nu te gandi ca e xp, 7 sau vista). Pe Samsung ai mai multe aplicatii, in primul rand daca are android ai market(Google play) unde ai o gramada de aplicatii gratis+ ca se conecteaza si la wi-fi, ai 3g, iar la Nokia ala ai 2G. Si in orice privinta Samsung e un telefon mai bun ca restul.

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru Razvanp69):

Asha201 este un telefon de tot rasul?
Star3 este de tot rasul pe langa el!
Asha201 are SYMBIAN - Star3 are sistem de operare propriu.
Ecran mic - Pentru ca are QWERTY! Nu e facut pentru toata lumea acel telefon!
GHICI CE - Star3 NU ESTE Smartphone SI ARE SISTEM DE OPERARE PROPRIU.
Pe aceste telefoane oricum toate aplicatiile ti le iei de pe net, prin USB, nu de pe telefon.
Star3 ARE TOT 2G, LA FEL CA LA NOKIA.
Tu esti un mare Sasmungist! Ai alege Samsungul si daca ai avea de ales intre aceste 2 telefoane :http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=47&idPhone2=4967
NU MAI DEZINFORMA LUMEA!

| Nova21 explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Sa stii ca ai dreptate am un Nokia 201 si vroiamsa stiu daca merita sa cumpar Samsung star 3 mersi!

| Barbari a răspuns:

Inainte de a-ti cumpara un telefon, mai invata Limba si Literatura Romana, domnule, '' comparare '', app Samsung star 2 e mai dragut decat 3 si Nokia asa e bun de aruncat.