| Poclitar_Andreutza_2000 a întrebat:

Scz ca va deranjez dar am si eu o intrebare. Am pe telefon descarcat Viber dar mi-e frica sa-l folosesc pentru ca eu am abonament pentru internet de la Orange si mi-e frica sa il folosesc pentru a nu face cost

3 răspunsuri:
| Poclitar_Andreutza_2000 explică:

Dau funda celui mai bun raspuns

| KawaiiiPanda a răspuns:

Depinde cat net ai. Il poti folosi cand esti in zona cu WI-FI. Am avut si eu Viber, nu e cine stie ce. Daca vrei sa intri totusi sa vezi cum e pentru cateva minutele poti sa intri si sa vezi si dupa suni la 333 sau unde se suna ca sa vezi cat net ti-a ramas.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Viber e solutia facila la Skype. Consuma mai putina baterie decat skype si la fel se intampla si cu traficul de net, insa consuma suficient. Viber e facut pentru a telefona unui alt user Viber evitand astfel sa fi taxata pentru un apel normal care in general e mai scump decat traficul de net generat.

Foloseste si tu in casa un router wireless care sa-ti dea semnal wi-fi si pe telefon, evitand astfel sa platesti ceva in plus. Sau mergi intr-o zona cu wi-fi, hotspot cum ii zice.