| UnBaiatOarecare a întrebat:

Se merita sa dau 300lei pe un telefon cu 3, 5inch display, 800mhg procesoru, 256 of RAM?(telefonul este nou)
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Inteleg de ce nu vrei sa spui ce telefon e, stai linistit!
Daca ne luam dupa specificatii, ar trebui sa fie un telefon destul de bun! Ce rezolutie are? Ecranul este foarte mare pentru pret! 3.5" este bun! 800MHz pentru 300Ron, iar, foarte bun! 256RAM nu chiar asa bun, dar..sa speram ca nu ia foc! Nu poti sa ne dai mai multe detalii, ca sa vedem ce telefon ai? Eu ma pricep, sincer, dar este cam greu sa gasesc un telefon la pretul acesta cu aceste specificatii! Si totusi, o sa iti spun :
NU Lua : Huawei, Allview, Alcatel. Daca gasesti un ZTE (Blade?), atunci mai poti spune ca da, desi nici asta nu este chiar atat de sigur... Daca te gandesti la un Orange, sau Vodafone, sa stii ca 90% dintre telefoanele acestea sunt ZTEuri sau ALCATELuri!
Dar, specificatiile sunt bune! Mai ales daca are Android!
Sper ca te-am putut ajuta!

6 răspunsuri:
| victor333 a răspuns:

Verbul a merita nu e unul reflexiv, prin urmare -se merita- e inocrect! Varianta corecta este--Merita sa dau...

Răspuns utilizator avertizat
| Chrysstian a răspuns:

Da se merita

| VIP3r a răspuns:

Sa stii ca (,) coneaza mult mai multe cand cumperi un telefon, nu doar specificatiile date de tine, nu dora display-ul, procesorul si capacitatea RAM conteaza, mai bine ai fi atent la starea lui si la firma, nu fa prostia sa cumperi de la necunoscuti sau de pe cine stie ce site-uri, am avut "norocul" sa nimeresc un telefon acum vreo 3 ani si ceva in urma care pur si simplu era jale, dupa o saptamana mi-am luat altul, acum ramane la aprecierea ta.

| UnBaiatOarecare explică:

Ce parere ai despre specificatiile lui la 300ron e bine? nu cont ce tel e.

Răspuns utilizator avertizat