Sony Xperia SL sau Sony Xperia SP?
Initial voiam sa cumpar Xperia SL, dar dupa ce au anuntat ca apare Xperia SP am inceput sa-mi pun semne de intrebare. Ambele au procesor dual-core de 1. 7GHz, dar Xperia SL are Adreno 220 (a aparut la sfarsitul anului 2010) si Xperia SP are Adreno 320 (a aparut la jumatatea anului 2012). Vreau sa stiu daca sa cumpar acum Xperia SL sau sa mai astept 3 luni pana apare Xperia SP. Uitati specificatiile http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4894&idPho ne2=5364. Vreau sa stiu daca diferenta dintre procesoare este asa de mare si daca Xperia SL o sa para prea invechi peste 2-3 ani. Va rog sa nu-mi spuneti sa-mi iau Samsung, Iphone sau orice altceva, ma uit la toate noutatile in domeniul telefoanelor de 3 luni si tot la Sony Xperia SL am ramas.

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Esti frate cu mine si mie imi zic toti de iphone sau Samsung sa fim seriosi iphone 5 cu procesor 1, 2 dual core, asa referitor la intrebarea ta, im primul rand sp are 4g ceea ce o sa iti confere o viteza foarte mare fata de sl care nu are, sp are ecranul mai mare dar depinde cum vrei tu insa memoria e mai mica ram este mai mica ca la sl, multimedia sl sta mai bine si la capitolul procesoare care te intereseaza pe tine sp sat mai bine dar nu cum un plus semnificativ, sp are bateria mai mare balanta e cam egala e greu sa alegi insa tehnologia 4g cred ca ar fi punctul foarte al lui sp si din acest motiv pe acesta ti-l recomand

1 răspuns:
| deutza96 a răspuns:

Iphone-ul nu mi se pare ca este asa de smecher. eu zic sa mai astepti 3 luni pentru ca nu vei face rau. adreno 320 este mai bun evident decat 220. asa ca sfatul meu este sa ramai la Sony xperia sl. acum, faci cum crezi si iti ce iti place. noroc!