| SorinELoo7 a întrebat:

Sora mea are un Huawei Ascend Y210D dar nu stie cum sa inchida aplicatiile recente? Poate seta ca bateria sa-i arate si procentajul?

7 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

E pe Android?

| SorinELoo7 explică (pentru 0x11111051):

Da, versiunea 2. x.x (nu stiu exact denumirea).

| 0x11111051 a răspuns:

De pe Market (Google Play) descarca Advanced Task Killer (207 kb). Instaleaza-l.
Apoi pe ecran, tine apasat. Iti va aparea o bara.

1) Widgets
2) Advanced Task Killer.

Pe ecran iti va aparea robotelul Android. De fiecare data cind va dori sa inchida programele deschise, zii sa apese odata pe el!

| SorinELoo7 explică:

Dar din setarile smartphone-ului nu se poate face acest lucru?

| 0x11111051 a răspuns (pentru SorinELoo7):

Se poate, dar iti va lua mai mult timp. Dar cu ea, dintr-un click > tot se inchide

| SorinELoo7 explică (pentru 0x11111051):

Te rog, spune-mi si acesta metoda! Nu e rau in a stii mai multe metode care fac acelasi lucru...

| 0x11111051 a răspuns (pentru SorinELoo7):

Off...

Settings > Applications > Manage Applications > All > (Alegi pe cele pe care le ai deschis ultimele!) > Force Stop.