| DeeaCarmen a întrebat:

Spuneti pe Android, daca pun o melodie, se aude tare chiar foarte tare. Dar daca o pun ca ton de apel se aude mult mai incet. Asta in ideea in care tonul e la maxim.
Cum se poate sa se faca ca acel ton de apel sa se auda la fel de tare?
Pe Android.

4 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Telefoanele au setari diferite pentru media, notificari si ton de apel, asa ca deduc ca pentru media ai volumul 100%, dar pentru ton de apel nu. Du-te la setari-sunete si rezolva.

| JicaContra a răspuns:

Melodiile se pot amplifica software, din pacate iti trebuie un program de sunet pentru asta, iar eu nu am folosit unul, asa ca nu am habar, dar sunt sigur ca se poate si ca asta e procedura pentru tonuri de apel

ce ti-au scris ceilalti e ilogic, daca volumul tonului de apel ar fi incet, atunci orice ton de apel s-ar auzi incet, iar eu deduc, ca, numai melodia pusa ca ton se aude incet, restul tonurilor predefinite se aud bine

| morfeo a răspuns:

Asa e cand le piratezi.

| kb9 a răspuns:

Ii bagi telefonului boxe cand vezi ca suna cineva, altceva, n-ai ce.