| ŞasăCaiFrumoşi a întrebat:

Ştie cineva când apare versiune oficială de android 4.0 / 4.1 / 4.2 pentru Samsung Galaxy Mini 2?

4 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Sunt telefoane cu android care nu suporta versiuni decat cele cu care vin instalate...in cazul tau 2.3.6 daca nu gresesc...

| ŞasăCaiFrumoşi explică (pentru SorinTudor):

Am pus android 4.2.2 CM si mergea foarte bine, insa avea un bug la camera care m-a determinat sa pun versiunea din fabrica... Deci telefonul duce android 4.1 cel putin.

| mindralex a răspuns:

Producatorii de la Samsung fac update-uri numai pentru telefoanele mai noi.De sigur poti sa cauti pe net cum se instaleaza un alt ROM(sistem de operare tot android) cu android 4.2.2; 4.3; 4.4. De obicei cel mai bun rom este cyanogen mod. Urmeaza un tutorial dar ai grija! Iti poti strica telefonul si costa ceva sa il repari

| ŞasăCaiFrumoşi explică (pentru mindralex):

Samsung a anuntat o lista cu telefoanele care vor primi android 4.1 jelly bean, printre care se numara si telefonul meu (Samsung galaxy mini 2)