| Andreea9222 a întrebat:

Stie cineva ce s-a intamplat cu whatsappul de nu mai arata ultima accesare decat la contactele care ma au si ele adaugate pe mine si cum se remediaza acest lucru? Este ceva de la aplicatie, persoanele respective nu au schimbat nimic la setari

20 răspunsuri:
| 19flo79 a răspuns:

Eu pot seta sa nu vada nimeni la mine ultima accesare.
Doar asa imi explic happy

| Andreea9222 explică (pentru 19flo79):

Nu e asta 100% am verificat

| 19flo79 a răspuns (pentru Andreea9222):

Am verificat si eu. Se pare ca daca o persoana nu te are in lista, nu poti sa vezi.
Este la fel si la mine happy

| Andreea9222 explică (pentru 19flo79):

Si n-ai idee cum se rezolva asta? Ca doar de aseara face asa...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Reinstaleaza ti din nou whatsap pe telefon.

| Andreea9222 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Tot asa e, nu merge

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreea9222):

Schimba telefonul ca e versiune veche i ati altul nou

| Lioana a răspuns:

Am observat si eu asta si ma gandeam ca persoana si-a schimbat setarile.
Zici tu ca e de la WhatsApp?

| Andreea9222 explică (pentru CristiDinBucuresti):

E nou crede-ma, incearca si tu sa vezi ce zic daca nu crezi

| Andreea9222 explică (pentru Lioana):

100% pentru ca nu face asa la pe un singur telefon sau cu un singur contact, nu ar avea de la ce altceva si doar de aseara se intampla asta

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreea9222):

Atunci daca este de la whatsap asteapta sa l repare ei, sunt pro bleme tehnice care nu depind de noi.

| 19flo79 a răspuns (pentru Andreea9222):

Nu am nici o idee. Ma gandesc ca au facut intentionat asta, pentru confidentialitate happy

O sa vedem in zilele urmatoare daca se schimba ceva...

| Andreea9222 explică (pentru 19flo79):

Corect, o sa vedem happy desi sincer mi se pare putin aiurea, adica daca vroiai oricum aveai optiunea sa ascunzi

| 19flo79 a răspuns (pentru Andreea9222):

Da, poti ascunde dar atunci nu mai vezi nici tu. happy
Practic puteai baga orice numar si vedeai cand a fost activa persoana, chiar daca nu o cunostiwinking

| Andreea9222 explică (pentru 19flo79):

Pai mai bine faceau optiunea sa poti decide tu pentru cine ascunzi.Eu de exemplu foloseam ultima accesare in cazul unei persoane care lucreaza in ture si pe care nu voiam sa o deranjez din somn, persoana care din anumite motive nu are decat vreo 10 numere in agenda...asta e laughing

| Lioana a răspuns:

Am observat ca WhatsApp Business nu are aceasta problema. Acolo vad la fel ca inainte in functie de setarile fiecaruia.

| Andreea9222 explică (pentru Lioana):

Am instalat acum business si mie nu-mi arata nici acolo nu stiu de ce sad imi poti spune te rog cum ai facut?

| Lioana a răspuns (pentru Andreea9222):

Ai dreptate. Am incercat cu alt sim si nu mai vedeam ultimele accesari la cei care aveau setat sa vada toata lumea.

| Andreea9222 explică (pentru Lioana):

Ss rezolva o data ce schimbi cateva mesaje cu respectivul nr, asa a fost la mine cel putin

| Lioana a răspuns (pentru Andreea9222):

Si eu care credeam ca acum pot sa vad cine ma are in agenda, adica cei la care le vad ultima accesare. De fapt vedeam ultima accesare pentru ca am purtat conversatii. laughing))