| Stan_Marian_1996 a întrebat:

Stie cineva cum pot sa activez sunet de notificare pentru Instagram? De ex, cand primesc un mesaj doar imi apare in bara de notificari, dar as vrea si un sunet sau macar vibratie pentru cand am telefonul blocat. Multumesc!

3 răspunsuri:
| DexOnline a răspuns:

Depinde de telefon... Dar in general trebuie sa te duci la setări, apoi la Notificări și dai pe Instagram unde activezi vibrațiile/sunetele. Daca asta nu merge când îți apare în bara de sus o notificare de la Instagram, ți apăsat pe ea și setezi de acolo.

| Daniela36 a răspuns:

Bună, pentru a primi notificare (sunet) atunci când primești mesaje pe Instagram trebuie sa intri în setările telefonului/notificari/Instagram/Instagram direct. Și de acolo îți poți seta ce melodie vrei atunci când primești mesaje. Eu asa am făcut și am un Huawei P20 lite. Cred ca aceeași pași pot fi urmați pe orice telefon. Sper ca a fost de ajutor ☺️

| Andreea_Giulia_1996 a răspuns:

Pentru a porni sau a opri notificările:
1.Deschide profilul.
2.Atinge Setări
3.Modifică setările
happy Succes!