| Yagami a întrebat:

Stie cineva cum se poate decoda un iphone 5 de pe o retea din afara? Multumesc

2 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Îţi recomand să mergi ori la un magazin specializat Orange, Vodafone sau Cosmote deoarece dacă ai abonament la ei este posibil să îţi facă decodarea gratuit, sau ar mai fi varianta să mergi la un service, dar în cazul în care alegi acest lucru, cel mai bine ar fi să mergi la mai multe să întrebi cât costă mai întâi. Diferă mult preţurile de la un service la altul. O spun din propria mea experienţă.

O seară plăcută! Toate cele bune!

| cristinel375 a răspuns:

Poti folosi R-sim sau pur si simplu mergi la un service, dar sa stii ca e cam costisitor; acasa nu cred ca il poti face deoarece iti trebuie un cod de deblocare care se obtine greu sau cu bani.