| AlinDima a întrebat:

Stiu ca nu este bine pentru bateria telefonului sa o lasi la incarcat peste noapte. Se vad efectele negative in timp sau imediat dupa ce s-a intamplat o data? Am facut si eu asta o data si nu stiu daca e cazul sa ma ingrijorez

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Nu mai afecteaza chestia asta baterille. Nu mai sunt ca pe vremuri. Bateriile moderne se "opresc" din incarcare cand ajung la full. Raman apoi in stand by. Si chiar daca ar dauna, in nici un caz nu se intampla ceva rau daca ai uitat o data telefonul in prize peste noapte.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai liniștit. În timp se deteriorează bateria în acest fel.