| Razvan_Razvyy_1998 a întrebat:

Mi-am lasat telefonul la incarcat peste noapte si bateria nu urca mai mult de 2%, si daca il folosesc putin scade imediat la 1% si apoi se inchide. Oare stie cineva care e cauza, ce e de facut si cam cat costa? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Eu cred că e posibil să fie de la baterie, dar e posibil ca să fie și alte cauze cum ar fi mufa de înccărcare s-a deteriorat și nu mai face contactul bine sau mufa internă a telefonului unde se pune bateria poate fi defectă și nu în utimul rând încărcătorul. Eu te sfătuiesc dacă mai are cineva telefon ca al tău să schimbi bateria și să încerci să-l încarci fie cu încărcătorul tău fie cu altul, pentru a determina exact cauza și să nu cheltuiești bani aiurea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bateria e probabil defecta deci trebuie sa o schimbi si asta cam costa intre 20-30 lei

| Cojocaru_Ion_1977 a răspuns:

Bateria nu mai ţine curent trebuie schimbatã