| MiculFaraon a întrebat:

Deci anul trecut in septembrie mi-am cumparat de la Altex un Samsung S3 Neo. Deci de vreo 2 luni tot am probleme cu el deci il incarc la 100 % si in timpul zilei se incinge telefonul pur si simplu frige si scade bateria la 0 %. L-am avut de 2 ori in service la altex, il am in garantie 2 ani, i-au schimbat o data bateria tot nu am ers, dupa iau schimbat placa de baza tot nu a mers. Ce sa mai fac? Nu pot sa imi dea alt telefon? Totusi sunt niste bani in joc...Ma bate un gand sa fac reclamatie la OPC. Va rog ajutati-ma

1 răspuns:
| DanyEL24 a răspuns:

Eu asa am patit cu o masina de spalat la altex si am dus-o in garantie.Am asteptat 3 saptamani dar tot nu au facut-o, cica nu venisera piesele si ca mai dureaza 2 luni.Si m-am dus la OPC si aia au trimis la mine acasa niste oameni de la Depanero(tot in garantie) si aceia au zis ca daca mai am vreo problema sa ii chem.