| Faranume242424 a întrebat:

Telefonul cu cea mai performantă camera din lume?

13 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Nokia 1610

| JackR a răspuns:

Dupa cum poti vedea in raspunsurile de mai sus, se discuta de telefoane de la 3000 de lei in sus, mergand pana la aberatia de iPhoneX, care costa de la 5000 de lei in sus.
Cu 3500 de lei iti cumperi un aparat foto D-SLR si doua obiective, cu care faci fotografii de sta pisicu'-n coada. Si iti raman bani si pentru un smart phone mai "normal" happy

| Victoria18 a răspuns:

Iphone
Pe locul doi Samsung(unul scump)

| jhflauhddd a răspuns (pentru Victoria18):

1.Huawei Mate 10 Pro / Iphone X
2. Google Pixel 2 XL
3.Huawei P10 Plus / ASUS ZenFone 4 Pro
Ce ai scris tu mai sus e demn de o persoana care nu are pre multe cunostinte in domeniu si vorbeste din auzite.

| Victoria18 a răspuns (pentru jhflauhddd):

Nici tu nu ai dat prea multe informatii despre telefoanele pe care le-ai recomandat. Despre camera lor nimic. La fel si eu pot considera ca stii doar din auzite... Te-as ruga sa corectezi ce ai zis.

| jhflauhddd a răspuns (pentru Victoria18):

Mate 10 Pro, diafragma mai mare, senzor monocrom de 20 mp, camera duala leica.
Ce ai vrea sa descriu? Oricum sigur le-am scris fara rost ca oricum nu ai stii ce reprezinta caracteristicile enumerate mai sus.

| Victoria18 a răspuns (pentru jhflauhddd):

Cand am zis sa corectezi m-am referit sa corectezi ce ai zis de mine nu sa-mi descrii camera la telefoanele tale, tu nu ai de unde sa stii cat de mult ma pricep etc... Te dai prea destept cu lucruri pe care le-ai invatat dupa domnul google, macar daca ai avea niste cursuri ca lumea reale sau o specializare/profesie pe astea! Plus ca ai un caracter de doi bani, om de nimic, nu trebuia sa te iei prima data de recomandarea mea ca telefoane.

| Victoria18 a răspuns (pentru jhflauhddd):

Stii si tu din auzite despre asta, dar sunt curioasa nivele informatice mai avansate ai? Adica sa poti lucra intr-o firma de genul de domeniu informatic, etc. tot ce tine de asta. Pai nu! Dar comentezi ce ai citit pe google!

| jhflauhddd a răspuns (pentru Victoria18):

Si acum sa te intreb eu, de unde stii aste despre mine? Esti una din acele persoane care cand se simt atacate incearca sa loveasca verbal persoana de care se simte agasata.
Pe ce baza ma caracterizezi tu? Pe baza " sunt lovita, trebuie sa bag ceva cuvinte tari sa alung agresorul"?
Da, nu lucrez in domeniu, subt doar un simplu om care lucreaza in domeniul economic, nu am nici o specializare pe tot ce e legat de tehnologie, da, vorbesc din cunostinte acumulate, din pasiune, nu din auzite. Sunt 105℅ sigur ca nu ai cunostine nici un sfert din cunostintele mele. Stai linistita, si eu ma gandisem ca o pot baga pe aia cu nenea google, dar m-am abtinut, chiar daca as fi avut dreptate, doar pentru ca argumentul asta putea fi adus de orice prost.
Nu ma pot judeca tu, modul in care am vorbit mai sus nu reprezinte decat strategia ta " lovesc omul cu cuvinte, ca de poate ii par superior".

| francut a răspuns:

Oricat de performanta ar fi, tot nu atinge performanta unui aparat foto, oricat de slab ar fi considerat.

| OnePiece a răspuns:

Huawei Mate 10 Pro si Pixel 2 XL. Eu iti recomand Mate10 Pro pentru ca e mai ieftin cu vreo 10 milioane.

| TheTom7 a răspuns:

Galaxy s8, s7
Iphone x/8
OnePlus 5 are si multe functii interesante, ti l recomand
Cam toate telefoanele scumpe au camere ok, depinde si de soft, de exemplu oneplus 5, are o mica problema atunci cand pui camera impotriva unei lumini puternice, dar ar trebui sa fie rezolvata cu un update, s8, s7 si iphoneurile sunt destul de stabile pe partea de soft, depinde ce vrei tu, te asi recomanda de asemenea si un telefon cu dual camera, adica oneplus, iphone x. depinde ce vrei tu, pot fi multe telefoane cu, camera buna.

| Georgeeeeeeeeee a răspuns:

IPhone x are cea mai performanta camera de pe un telefon
Pe locul 2 e Samsung note 8 dupa aia iPhone 8plus/7 plus, s8/s8 plus etc.