| AdrianCov a întrebat:

Știe cineva un service care poate debloca un cont icloud sau sa schimbe o placa de baza pe un Iphone 7 plus?

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Telefonul nu il poti debloca exceptie faptul ca stii contul icloud si pass.
Placa se poate schimba insa trebuie sa fie o placa..."curata", adica sa nu fie placa unui telefon furat. Pentru ca poate fii urmarit daca e conectat la un cont icloud, inclusiv dupa un reset. E singurul lucru bun ce au telefoanele de la Apple.
Si sa intelegi ca odata ce schimbi placa pierzi amprenta digitala. Fiecare placa recunoaste butonul home montat pe telefon din fabrica. Daca schimbi placa logic e sa iti schimbe si butonul home de la acelasi telefon.
Nu am obiceiul sa raspund celor ce fura telefoane sau le cumpara jegosilor ce le fura. Nu te acuz de nimic. Al tau e un telefon furat. Si sansele sa il poti folosi sunt minime de tot.