| COOLboY a întrebat:

TPU! Am o problema, Wi-Fi-ul de pe Samsung Galaxy Fit-ul meu nu mai functioneaza. Deci, sa va spun cum se intampla, ma pot conectez la orice retea Wi-Fi, in bara de notoficari imi arata ca sunt conectat, dar cand dau pe Google Play sau pe browser imi spune browserul ca trebuie sa ma conectez la internet, dar eu sunt conectat (cel putin asa imi arata bara de notificari) la Wi-Fi. Nu stiu ce se intampla, daca stie cineva ce se poate face sa imi spuna si mie, i-as fi recunoscator.

PS: Sunt in garantie!

DAU FUNDOI!

7 răspunsuri:
| aramy a răspuns:

Posibil ca reteaua de wifi sa nu fie functionala
un dispozitiv wireless pentru a permite accesul la internet trebuie sa fie configurat corect, insa dispozitivul emite semnal wireless indiferent daca este configurat corect sau nu, tie pe telefon nu iti arata decat conexiunea de la tel la dispozitiv...care evident este buna

incearca sa te conectezi la o alta retea de wireless

o alta posibilitate ar fi sa te uiti in meniul telefonului la setari -conturi si sincronizare, trebuie sa ai active datele de fundal pentru aplicatia google play

in ultima instanta mergi cu tel la magazinul de unde l-ai luat sa nu fie ceva defect

| Chillcs a răspuns:

Inchide aparatul si deschide-l iar.

| COOLboY explică (pentru aramy):

Am incercat, tot asa face!

| COOLboY explică (pentru Chillcs):

Am facut asta, nimic

| aramy a răspuns (pentru COOLboY):

Mergi cu telefonul l-a magazinul de unde l-ai luat sa il verifice putin acolo in magazin, a functionat vreodata wifi pana acum?

| COOLboY explică:

@Chillcs Da, a mai mers, brusc s-a defectat.

| COOLboY explică (pentru aramy):

Da a mai mers brusc s-a defectat