| cosmin655 a întrebat:

Un prieten care are galaxy s3 mi-a zis ca si-a pierdut capacul de pe spate(nu stiu cum nici eu cum e posibil,deci nu ma intrebati),am vazut ca are o husa flip cover falsa inloc de capac, i-am zis sa scape de ea pentru ca nu e originala plus ca mai e si neagra, iar s3-ul lui e alb si vine ca naiba.A zis ca o sa scape dar nu stie ce sa cumpere.Voi ce ziceti....sa cumpere o husa flip cover originala sau sa cumpere un capac de spate, o husa si o folie de protectie(pentru ecran)? El vrea ceva care sa ii faca telefonul rezistent(sa nu se zgarie si sa nu se sparga daca ii cade pe jos)...

Răspuns Câştigător
| niponX a răspuns:

Dragă cosmin,

După părerea mea, e mai bine o husă flip cover originală, conform cu culoarea telefonului. e mai practic. Faptul că ai o folie, nu îți garantează că ecranul telefonului est complet safe, pe când flip cover-ul, îți garantează în proporție de 90%.
Pe de altă partea, având în vederea mărimea unui astfel de gadget(s3), va fi mai incomod să răspundă la telefon repede-repede cu un flip, anume...îți trebuie obligatoriu 2 mâini. Dacă el consideră că acest lucru nu îl dezavantajează, optez CLAR pentru flip. În plus, îi dă și un aer de eleganță. Folia are oricine aproape.
Asta...doar dacă își permite.
Sper că ți-am fost de ajutor.

Cu drag,
niponX

2 răspunsuri:
| YellowShoes a răspuns:

Sa cumpere si husa si capac si folie.Asa o sa fie protejat binewinking

| Politaiu a răspuns:

Sa isi ia capac Si o husa din plastic fiindca este rezistenta!