| brokxy a întrebat:

Unde pot gasi PINUL de la cartela se afla pe ea scris? Sau nu ca am pierdut cutia de la telefon. FUNDA!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Simpatic a răspuns:

Pai introdu gresit pinul de 3 ori si apoi vei avea nevoie de codul PUK pentru deblocare, codul PUK il poti afla astfel (daca nu ai acel platic cu care venit cartela sigilata ) :

Cum afli codul PUK la Telekom

Dacă aveți un abonament Telekom, atunci puteți apela numărul de telefon gratuit „1234". Odată ajunși în meniu, va trebui să apăsați tastele: 1 („pentru limba română"), 3 („pentru roaming, International, blocare SIM, cod PUK și alte servicii sau modificări asupra contului tău"), 3 („pentru codul PUK Telekom"). De asemenea, puteți apela *100# și urma instrucțiunile apărute pe ecrane sau puteți accesa MyAccount, secțiunea "Contul Meu" și tab-ul "Cod PUK".

În cazul în care nu vreți să introduceți parola pentru "Self Care", necesară pentru toate trei variante prezentate mai sus, veți fi nevoiți să apelați la Serviciul de Relații cu Clienții. Numărul de telefon este 1234, în cazul în care folosiți serviciile Telekom, sau 021.404. 1234 / 0766.12. 1234, în caz contrar.

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pinul de la cartel e 0000 daca nu l-ai schimbat.

| gabicoo a răspuns (pentru Wr3nch):

Doar la Orange e 0000

| unicka a răspuns:

La Vodafone este 1234.

| unicka a răspuns:

Sau ai putea sa ne spui pentru ce retea?

| TheGentleman a răspuns:

Sigur nu PUK?

| cfrtobias a răspuns (pentru TheGentleman):

Probabil ca da puk doar o gresit

| brokxy explică (pentru unicka):

Dar la telekom?

| brokxy explică (pentru gabicoo):

Dar la telekom? plss