| Aguşor a întrebat:

Buna TPU
mi-am luat o cartela de cosmote cu nr si am bagat-o intr-un telefon ( care nu este codat, sau ceva)
mi-a cerut sa bag pinul si am bagat pinul scris pe cartela pe care am cumparat-o. au zis ca mai am 2 incercari.am bagat apoi al doilea pin, pinul 2. au zis ca mai am o incercare, am bagat apoi 0000 si mi s-a blocat simul
am sunat la cei de la cosmote si mi-au zis ca ma vor suna ei in 50 de minute, au trecut 2 ore
cand aprind telefonul imi zice sa bag pinul, dupa ce il bag pe cel de pe cartela imi apare Phone Freeze, sim indisponibil
ce sa fac, va rog, e urgent

1 răspuns:
| GheorghiuIoana a răspuns:

In cazul asta, cred ca e prea tarziu pentru a mai suna la ei. Du-te direct la Cosmote si vezi ce iti spune acolo. Poate cinestie, o sa iti rezolve problema avand in vedere ca au fost 0 minute vorbite pe acea cartela. Poate exista sanse sa te intelegeaga si sa te ajute!
Asta ar fi singura solutie!
Sper ca ti-am fost de ajutor!