| JonnyStyle a întrebat:

Urgent! Acum cateva ore mi.am cumparat telefonul Nokia lumia 820. Toate bune si frumoase pana cand am ajuns acasa, il pornesc si ca la orice telefon pe care il pornesti prima data da, de acord, etc. Cand mi.a cerut sa introduc data nasterii am pus i data aiurea pe moment nu mi.am dat seama ca asta este importana. Dupa 10 minute vreau si eu sa descarc o aplicatie si sunt minor. Habar am ce data am introdus acolo, stiu doar ca e a unei persoane minore. Stie cineva cum sau daca se poate repara asta. Nu oot sa instalez nimic pe telefon...doar sa intru pe net si sa fac poze. Dau funda celor care ma ajuta! Telefonul este cumparat din Italia, eu stau tot aici.

3 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

Fa-i o resetare completa, teoretic cand il vei reporni il vei puta reconfigura.

| 5Cx a răspuns:

Ai putea merge maine sau canva daca se poate repara acum se poate repara si maine stai linistit asta se rezolva la magazin ti-l reseteaza sau ceva... calmeaza-te.

| BreakingBad2013 a răspuns:

Intra in setari, date despre telefon si da-i o resetare la setarile din fabrica. Se va opri si va porni cum a pornit prima data. Cand iti va cere data nasterii nu mai pune una aiurea. Bafta!