| sweetmih a întrebat:

URGENT TPU! Ce Sistem de operare e mai bun pentru un smartphone Android sau Windows 8 sau iOS? Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| David98TM a răspuns:

Buna seetmih
Deci Windows phone este un sistem de operare destul de complicat dar rapid.
IOS este un sistem de operare destul de usor si foarte frumos.
Android este ce-l mai usor dintre toate...(90% din smarphone-uri au android)
Toate sunt bune este alegerea ta
Sper ca te-am ajutat.
Pa
A un singur lucru:
Windows phone are doar 165.000 de aplicati si android si IOS au 700.000.

8 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Android cel mai sigur!

| SonicAndrei a răspuns:

Teoretic, IOS e cel mai bun (cel puțin așa zic cei de la Apple). Eu mi-aș alege un telefon cu:
1) Android
2) Windows
3) IOS

Cel mai mult mi-ar plăcea cu Windows 8, dar nu știu cum iau aplicațiile așa.

Dacă iei Apple, aplicațiile gratuite din AppStore se vor face negratuite de la un moment dat.

| soul2soull a răspuns:

Android-ul este pentru noi cea mai buna alternativa la windows ios-ul nu este pentru noi
e facut pentru cei care sunt corecti si cumpara aplicatiile

| David98TM a răspuns (pentru soul2soull):

Adica Android este pentru saraci laughing))

| Raresiks a răspuns:

Pai ios dar conteaza si tie daca iti place

| soul2soull a răspuns (pentru David98TM):

Exact cum am mai zis ios trebuie sa cumperi toate aplicatiile
se poate face jailbreak dar pe barba ta happy e dragut stabil dar nu pentru romani(a) windows 8 phone...

cred ca suntem satui de windows ma intreb cand o sa apara windows 8 phone sp1 sau sp2 rolling on the floor

| Munteanu_Cosmin_1974_S4Pi a răspuns:

IOS e cel mai bun

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

După părerea mea, Android-ul este cel mai fiabil/indicat deoarece ai foarte MULTE aplicaţii/jocuri!

Toate cele bune.