| FysTyk a întrebat:

Ce sistem de operare e mai bun, windows 8 sau android? urgent va rog sad

1 răspuns:
| JucărieLEGO a răspuns:

Windows 8...adica Windows Phone? Ce e asa urgent sa afli asta? Depinde viata ta de asta? Nu de alta, dar poti sa-ti iei un smartphone cu Android sau cu WP si viata e cam la fel. Nu conteaza. Cu ambele reusesti sa faci cam aceleasi lucruri pe care poate sa le faca un smartphone. Mai depinde si de hardware. Personal, mie imi place Windows Phone, e mai elegant. Insa cei mai multi prefera Android pentru ca e mai customizabil, are parte de un market mai mare de aplicatii, e mai matur.