| kb9 a întrebat:

**Va rog sa cititi intreaga intrebare pentru a putea acorda un raspuns folositor, toti cei ce o sa imi dea un raspuns inteligent, o sa primeasca "raspuns inteligent", "raspuns folositor" si o sansa la funda.**

Buna https://TPU.ro/! Ieri(seara) stateam linistit ca tat omu pe telefon(un j3 amarat si vai de j-ul lui), ma uitam pe Youtube, cand de o data, videoclipul s-o pauzat, ok, am zis ca se mai intampla, i-am dat play, peste 0. 0001 secunde s-o pauzat din nou, chestia asta repetandu-se, ok, am zis e bine, e un bug, am deschis "file deschise" ca sa inchid youtubu', whatsappu si gta san andreasu, cand, butonul de jos cu "inchide toate filele" o innebunit, ba aparea, ba disparea si la fel si filele(appurile deschise). "E un bug de la Samsung" am rostit eu incet cu o speranta, peste 15secunde dupa ce butonul a innebunit, a aparut o notificare ce disparea si aparea mereu, la o distanta de 0. 00001 secunde, notificarea era "Dock conectat" si era o iconita cu un dock cu un tel pe el, sunt sigur ca nu e un virus si cine o sa imi spuna ca e un virus, ia direct "nefolositor" pentru ca nu am instalat nimic din surse necunoscute, nu mai am pe nimeni in retea, sursele necunoscute sunt dezactivate, am model de deblochare si niciodata nu-l las in spatii publice, nu ma conectez la retele publice si nu intru pe site-uri dubioase, folosesc doar google.com, dexonline.ro, wikipedia.org si appurile de pe tel.

Vreau sa mai precizez ca dupa 5 de secunde dupa ce clipul de pe ytb s-o oprit, o inceput sa faca un sunet ciudatel(un fel de bipait) o data pe secunda.

Răspuns Câştigător
| nicu991 a răspuns:

Iti spun eu cauza problemei pe care si eu am intalnit-o pe un Note 3. Cablul USB care facea contact imperfect cu mufa telefonului in asa fel incat telefonul credea ca este pus intr-un "docking station" iar sunetul din difuzor disparea, aparea notificarea de care amintesti si tu iar comenzile pe ecran o luau razna.
Curata mufa USB a telefonului sau schimba cablul de incarcare iar problema ta o sa dispara.
Nu este vorba despre niciun virus.

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mi-a placut partea cu 0. 000001 secunde.

Nu ar trebui sa fie un virus, posibil telefonul tau s-a defectat. Sau sistemul de operare face figuri.
De partea cu duck nu am auzit niciodata. Da-i un restart la setarile din fabrica happy Sigur o sa isi revina.

In rest este ok, si mie imi facea ciudat uneori, imi iesea din diferite aplicatii doar daca suflam spre telefon si parca se misca singur. Dar acestea sunt erori de la Android. Totul este bine ^_^

| Catrice a răspuns:

Vaaai hai sa ridicam in slavi telefonul ca inca mai e bun...
Chiar daca el e kaput rolling on the floor

| PainTech a răspuns:

Erori, se mai intampla, pot fi de la n motive, incepand de la bug-uri in aplicatie sau in sistemul de operare. Se mai intampla.

Actualizeaza aplicatiile, actualizeaza sistemul de operare, nu ar trebui sa fie o problema daca nu se repeta.

Răspuns utilizator avertizat
| kb9 explică:

A si...am incercat sa si inchid internetul/mobile data si sa-l dau pe mod avion, dar nimic.