| Dragos_Arapasu_1994 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti cum fac la Samsung galaxy mini sa mi se instaleze toate aplicatiile si jocurile pe card si nu pe memoria telefonui.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu toate aplicatiile se pot muta.Am acelasi telefon.Eu am aceasta aplicatie AppMgrIII (Magazin Play)care spune ca le muta.Dar doar cateva sunt transferabile.Ma refer la aplicatiile pe care le am eu.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi să le instalezi direct pe cardul de memorie : ele se instalează "automat" în memoria internă şi apoi le poţi MUTA pe cardul de memorie externă ( SD card )!

Poţi folosi una din aplicaţiile următoare :
https://play.google.com/......ps/details

Aceste aplicaţii te întreabă ( sau mută automat, depinde cum le setezi ) alte aplicaţii pe cardul de memorie externă, imediat după instalarea lor şi astfel îşi rămâne mai multă memorie internă "liberă".

Toate cele bune.

| Dragos_Arapasu_1994 explică:

Trebuie sa setez undeva