| Catalina_9187 a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez Nokia Lumia 800. Ce parerea aveti? Merita investitia?

Răspuns Câştigător
| faby1 a răspuns:

Salut! Toata gama Lumia este pentru:
pro: socializare
contra: nu au google ca motor de cautare si nici la harti, deci nu este bun nici la aplicatii si nici la cautare.
Eu am un Acer cloud mobile s500, si vreau sa-ti spun ca este un telefon foarte bun avand in vedere ca are procesor de 1, 5 ghz, 1 ram, si android 4. X, si cu banii pe ca ii dai pe lumia mai bine iti iei 4 Acer-uri, pentru ca unul costa 200 Euro de la Orange/EuroGsm, tot partener Orange.

6 răspunsuri:
| NotToday a răspuns:

Ca si configuratie e foarte bun. Eu m-as orienta pe un sistem de operare Android sa fiu in locul tau happy Daca nu ai nevoie de aplicatii, e perfect Nokia.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model este unul PERFORMANT şi îl găseşti la un preţ accesibil ( cam 1100 lei ).

Vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_800-4240.php

Vezi diverse preţuri şi magazinele unde-l găseşti la linkul :
http://www.shopmania.ro/telefoane-mobile/p-nokia-lumia-800-22332809

http://www.price.ro/preturi_nokia_lumia_800_black_480435.htm

http://www.compari.ro/telefoane-mobile-c3277/nokia/lumia-800-p60293417/

Eu ţi-l recomand.

Toate cele bune.

| Catalina_9187 explică (pentru faby1):

Am tot folosit Android si pot spune ca am vazut cam "ce-i poate pielea" incercand mai multe tipuri de telefoane din gama Galaxy de la Samsung si m-am cam plictisit tongue Sincer mai mult curiozitatea de a incerca si un telefon cu sistem de operare Windows ma face sa inclin alegerea mea spre Nokia. Lumia 900 am auzit ca e mai bunicel, dar 800 il primesc gratis big grin Am vrut mai mult sa aflu cam cat de folositor este. Are o interfata super si am inteles ca raspunde repede la comenzi.

| FantaZEW a răspuns:

Da eu zic ca merita, uite poti intra pe telefonultau.eu si sa vezi ce poate telefonul sau sa iti gasesti un telefon mai bun la acelasi pretwinking funda puppy dog eyes?

| pwp a răspuns:

Are camera de 8 Mp si memorie de 16 GB, iar pretul e in jur de `10 milioane.
E un smartphone bun!

| ArekkusuKage a răspuns:

Sincer Nokia este cam aproape de fundul pieti adica a iesit de ceva timp din uz... majoritatea lumii au android recunosc de cand am achizitionat de fapt de cand am primit cadou un Nokia x6 16gb am ramas profund surprins de cat de bine se misca touch cea ce este o mega schimbare pentru ca Nokia erau cam varza la touch, in fine are specificati bune si camera si wifi ca vineza de conectare si navigare are un vecin de-al meu si spune ca este foarte farte multumit, si de viteza cu care raspunde la comenzi deci pana la orma am umblat si eu pe el si sincer cred sincer ca merita investitia eu zic sa ti-l iei dar nu neg mai marea posibilitate de ati lua un telefon care ruleazsa pe android mai ales ca vad ca vrei ceva cu touchscreen deci iti recomand un galaxy s2 cam apropiat la specificati sau in cazul in care ai un buget mai scazut ca toata lumea laughing un Samsung galaxy y Samsung galaxy mini/mini 2 galaxy s1 sau galaxy fit succeswinking sa imi lasi si mie com sa imi spui ce ti-ai luat te rog big grin multumesc big grin xD