| onuticuta200312 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un Samsung Galaxy S5 (sau eventual S4) cu abonament dar si la Orange si la Vodafone si la Telekom este stoc epuizat si nu stiu ce sa fac! Vreun sfat? Este posibil sa revina pe stoc? Va intreb daca stiti din experienta!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, şansele ca modelul să mai revină pe stoc sunt MINIME :(

La Orange este Samsung Galaxy S5 Neo :
https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/samsung-galaxy-s5-neo

https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane?features=tab=t1&sn=samsung

Şi la Vodafone este Samsung Galaxy S5 Neo :
https://www.vodafone.ro/......-neo-negru

Toate cele bune!

| ishallhelpyou a răspuns:

Motivul pentru care nu mai este pe stoc este pentru ca au devenit modele vechi, automat linia de productie nu mai asambleaza astfel de produse din moment ce au altele mai noi, de actualitate.

Orienteaza-te dupa unul SH (oricum nu merita un s5 nou, la cutie) sau altceva asemanator, HTC, Google au telefoane mai stabile ca Samsung (din punct de vedere soft).
Cat despre posibilitatea de a reveni pe stoc, poti sa iei legatura cu ei, dar eu spun ca s-ar putea, dar nu unul mare, din moment ce(am mai spus) este un model deja invechit.

| DrGeorge a răspuns:

Salutare,

Poti suna la oricare din operatorii mentionati pentru a rezerva un telefon. Chiar daca site-urile spun ca este stock epuizat sunt sanse mari ca sa mai existe inca in magazine.
Operatorul cu care vei lua legatura te poate directiona catre un magazin unde se afla telefonul respectiv, sau poate solicita transferul lui intro sucursala mai apropiata de tine.