| Rediu_Denis_2000 a întrebat:

Vreau un telefon dintre p9lite si iphone 5s.nu imi pasa ca iphone 5s e mic. spuneti ce sa aleg?

3 răspunsuri:
| tedi12345678 a răspuns:

Eu am iphone 5s si iti recomand! mie personal nu mi s-a blocat niciodata, amprenta imi merge foarte bine, la fel si grafica pozelor si a videoclipurilor.Are memorie foarte buna si iti recomand!

| Adry05 a răspuns:

Decat Huawei mai bine Iphone...

| OnePiece a răspuns:

IPhone 5S e de nivelul unui Samsung J3 2016. Iti recomand de departe Huawei P9 lite, mai ales ca e si mai ieftin cu vreo 400 de RON.

Camera din spate - 8MP vs 13MP + mod Pro bun pe P9 lite
Camera frontala - 1.3MP vs 8MP (suficient spus...)
Filmare video - 1080p in spate pe ambele, dar doar P9 lite poate filma 1080p si din fata (cu modul beauty scos). In plus, calitatea filmarii e mai buna.
Ecran - 4'' vs 5.2'' (aici depinde)
Scor in Antutu - 23.000 vs 52.000
Scor in Geekbench 4 - 2.200 vs 3.300
Sistem de operare - P9 lite va primi Nougat, nu stiu cand, dar il va primi. iPhone 5S incepe sa schiopateze serios cu iOS 10.
Memorie RAM: 1GB vs 2GB/3GB.

Serios, nu vad de ce ai mai lua iPhone 5S in 2017.