| DrTerrible a întrebat:

zilele urmatoare vreau sa imi cumpar un telefon : Si vreau un sfat. Ce sa aleg intre S6 edge si iphone 6. Momentan am HTC M8.nu am mai avut pana acum iphone deoarece nu mi-au placut.dar 6 imi place. Ce spuneti sa aleg, specificati! Mersi (FUNDA)

Răspuns Câştigător
| NoRegrets96 a răspuns:

SAMSUNG. e muult mai bun. e mult mai permisiv si poti face mult mai multe lucruri pe el. eu iti spun din proprie experienta. voiam sa-mi schimb telefonul (era un Samsung) si mi-am luat un iphone si am descoperit ca are ff multe dezavantaje deoarece nu ii poti suplimenta memoria cu un card si daca vrei mai multa memorie trebuie sa dai o gramada de bani pe o versiune cu mai multa memorie, cand vrei sa bagi muzica pe telefon trebuie sa accesezi itunes-ul de pe laptop si pierzi o gramada de timp, appstore-ul nu-ti prezinta prea multe aplicatii (asa cum face market-ul de pe Android), foarte multe chestii trebuiesc cumparate pentru a le accesa si mai sunt mult chestii... la foarte scurt timp m-am intors la Samsung cumparandu-mi un s6 edge de care sunt ff multumita. sper ca ti-am fost de ajutor

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6 Edge (128GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| notefree a răspuns:

As zice ca nu merita upgrade -ul pentru ca detii un telefon potent
Dar dacă tot ti mortis sa-l inlocuiesti asta s-a lansat Samsung galaxy s6 edge plus si in curand va veni si iphone 6 s care va fi un upgrade fata de 6
Astepti sa se lanseze 6s si sa vina in Romania, galaxy s6 edge plus stai sa vina in România https://m.youtube.com/watch?v=TnfyYaZaZQ8
Poftim si un clip cu el

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Clar Samsung, Iphone-ul e mult mai scump In plus telefoanele Samsung au graficaa mai buna, sunt mai m mari, deci poti vedea videoclipuri fara probleme. Face poze mai frumoase. Si eu tot Samsung Galaxy S6 am si sunt super multumita de el. happy Bafta!

| TheCosmin02 a răspuns:

S6 normal ca e mult mai bun la ram procesor...

| xr0sioRx a răspuns:

Ia-ti iphone daca vrei fita sau Samsung daca vrei sa ai un telefon destept, sincer recomnd iphone. e mai frumos si la performante sunt cam egale, degeaba are ram si procesor mai bun Samsung, iphone se misca mai bine. Oricum m8-ul ala e prea bun si zic ca nu ar merita sa-ti iei altceva acum, doar daca dai la schimb m8 si diferenta.

| razvan131997 a răspuns:

Depinde ce iti doresti de la un telefon. Daca iti doresti un telefon care sa mearga fluid in orice situatie, recomand iPhone. Daca vrei un telefon mai permisiv, care are mai multe functii, recomand Samsung. Eu am avut iPhone 4s si acum am Samsung s5, dar pot spune ca 4s-ul mergea mult mai fluid decat Samsungul. Acum imi da eroare la senzorul de amprenta la s5. Deci, ti-as recomanda iPhone.

| DrTerrible explică (pentru razvan131997):

S5 e cel mai prost din gama Galaxy S!

| BiancaMaria1008 a răspuns:

Compara calitatile si defectele fiecaruia si vezi care are mai multe calitati, uite-te la design, vezi care iti face mai mult cu ochiul si nu uita sa compari preturile.Gandeste-te la durabilitate, etc..Si dupa sti ce telefon sa-ti iei.Eu una personal as alege S6 edge(niciodata nu mi-au placut iPhone-urile). Acum depinde si ce iti place. Sper ca te-am ajutat.

| Andrek3 a răspuns:

I-ati iphone 6, e tot ce vrei de la un telefon