| cagulatu a întrebat:

2012. Ce parere aveti? Mit sau adevar? >:

Răspuns Câştigător
| Anonima_2658 a răspuns:

Eu una zic mit-
stiu ca chestia asta a fost zisa dupa...ce a fost gasit un calendar maias care se termina in 21.12. 2012.
eh...probabil cine l-a scris a mers la toaleta si nu a mai avut vreme sa il scrie, sau l-a pierdut.nici decum sa dispara lumea laughing

eeh, si daca o fi sa fie : macar sa fie un semn sa pot sa fac lucrurile care vreau sa le fac si nu apuc toata viata. dupa aia adu`mi o punga de popcorn si dai sa puta laughinglaughingrolling on the floor[sorry-asa mi-a venithee hee]

:*-see ya`

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu se stie vom vedea.

| Artemisia a răspuns:

Mit.
Au facut savantii aia cercetari si au descoperit ca in 2012 vine sfarsitul lumii, plus ca au dat si la tv, sa intre oamenii in panica.
Eu nu cred in asa ceva. Sfarsitul lumii vine atunci cand spune Dumnezeu nu cand au savantii chef.

| yaVanilla a răspuns:

Eu cred că e mit
şi pe vremea lu' bunica se zicea că vine sfarşitul lumii şi nu a venit înca
deci : iluzii laughing

| EvangelineDS a răspuns:

Mit
1.pentru ca sin 2000 trebuia sa vinsa sfarsitul lumiii si ...no venit [ in 2000 m-am nascut eu]laughingmit

| Carlamonicaanghele a răspuns:

100% vrajeala
numai Dumnezeu stie ce se va intampla

| LNK a răspuns:

Adevar.
2012 va veni la fel cum a venit si 2011, si 2010 etc. E un an, deci clar va veni.

| Dragotta a răspuns:

Minciuni noi deja am murit in 2000 cand a fost apocalipsa.In 2013 vor fi niste explozii solare care ne vor lua curentul

| βέiiiβiiişoor a răspuns:

Bună

Adevărrolling on the floor...Nuştiu ce să ziclaughing.Am citi intr-o carte (revista) ca o sa fie nu stiu ce in 2012laughing. Oricum si in calendarele de la chineyi vechi sau nu stiu ce yic ca o sa se intample cevalaughing.Sa se intample da nu pe 17 octombrierolling on the floor ca-s nascuta eu atunci si implinesc 13 anirolling on the floorlaughing.

nu stiutiu poate da poate nu.Nu se stie sigue.Nustim ce vrea sa faca Dumnezeuhappy

Fundita?batting eyelashes

Sper ca ti-am fost de ajutorlove struck

Pa, pa pupkiss

| SmileyyXD a răspuns:

Cu siguranta MIT! Nimeni nu stie cum va fi apocalipsa! Doar Dumnezeu stie! Nu inteleg de ce toata lumea zice: MAMA! Iti dai seama o sa se crape pamantul si o sa ne cada blocurile in cap! NIMENI NU STIE CUM VA FI!

| dyanagabryela a răspuns:

Cred ca e doar un subiect de filme sincer. Unii spuneau la tv. ca cel mult o sa se schimbe "lumea" doar asa...de genu' ca o sa vina alte vremuri, dar nu ca vom muri sau din astea. Oricum daca ar fi fost vreun meteorit l-ar fi vazut pana acum prin telescoapele (asa cred ca le spune) acelea, incalzirea globala nu va "veni" asa de repede, pe extraterestrii nu-i vom intalni prea curand etc. Sfatul meu: Nu te lua intotdeauna dupa tot ce vezi si auzi!

| Raptor a răspuns:

Daca am supravietuit la eclipsa din '99, la 06.06. 2006 va asigur ca vom supravietui si in 2012 laughing
e adevarat ca mayasii au fost destepti, dar in chestiile cu preziceri nu credhappy
sfarsitul lumii nu poate fi prevazut sau ghicit de nimeni!

| Ellutza98 a răspuns:

Eu cred ca e un film SF.Dar imi placethumbs up.

| Stardust13 a răspuns:

Nu cred ca e adevar.au mai zis ca vine sfarsitul lumii de multe ori daca la asta te referi...nu e ceva sigur.

| DevilPinkPinkyLight a răspuns:

Eu una zic ca e mit!
Pentru ca au spus si alte "adevaruri" despre 2014!
Eu nu cred ce spun la tv!
Doar chestiile care ar putea fi posibile!

| nokef a răspuns:

Nu murim... iaurtu meu expira in 2013rolling on the floor)

| andra_8151 a răspuns:

Mitbig grin

| FavoriteSmile a răspuns:

Http://www.2012tehnicidesalvare.ro/2012

aici sunt toate povestile unele mituri, altele posibile si probabile

| Ar4bu a răspuns:

Parerea mea este ca sunt superstiti, daca vrei sa te documentezi, cauta pe net, dar in special eu cred ca este o superstitie.

| anonim_2445 a răspuns:

Mit pentru ca dumnezeu ne-a creat el va sti cand ne va lua