| anonim_4396 a întrebat:

A găsit cineva soluţia, cum să trateze pe oamenii fără minte, sau fără cei 7 ani de acasă care înjură pe tine "fără motiv" pe stradă, locuri publice?

Voi cum reacţionaţi? Eu de obicei încerc să ignor, dar nu-mi pică totuşi bine.

8 răspunsuri:
| adytzoi a răspuns:

Eu recomand pumnul in gura!
Bine...nu te apuci sa dai daca tu ai 1.40 m si el 2.10.
Majoritatea inceteaza dupa operatiunea asta.

| Archangells a răspuns:

La noi este o vorba: "Nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita" si prin urmare te bate prin propriile arme. Decat sa te cobori la nivelul lor si sa dai de petrol, mai bine ii lasi in pace.

| aly17allina a răspuns:

Eu cred ca faci bine ca-i ignori (la fel fac si eu) altceva nu ai ce sa le faci pentru ca daca te pui in minte cu ei mai tare te stresezi...lasa-i sa-si vada de treaba.

| jose81 a răspuns (pentru aly17allina):

Mă stresez şi aşa, nu pot să-l ignor total, pur şi simplu nu pot.Mă enervează că nişte puştani, studenţi etc. necunoscuţi îşi permit să vorbească aşa deşi eu n-am nici o treabă cu ei.

| aly17allina a răspuns (pentru jose81):

Stii este foarte greu sa educi niste oameni necivilizati si sa-i dai cei 7 ani de acasa cand ei nu stiu ce este bunul simt sau nu stiu ce sunt alea bunele maniere.Eu prefer sa-i ignor (sau macar sa incerc), iar atunci cand ma enerveaza rau le platesc cu aceeasi moneda (gen:le spun despre cat de prosti, needucati, inculti sunt sau daca nu cate o palma (de obicei foarte tare)peste fata, bine doar la cei mai mici de inaltime decat mine sau mai slabi ca forta. Oricum mai sunt si cazuri in care oamenii de pe strada au probleme mintale si pe aia chiar trebuie sa-i lasi in pace ca de la ei nu stii la ce sa te astepti.

| jose81 a răspuns (pentru aly17allina):

Sunt mulţi care se holbează la mine (băieţi, bărbaţi) lung şi după ce am observat.Nu ştiu ce să gândesc despre oamenii ăştia, ce se holbează aşa în faţa mea.

Dacă aud cuvinte jignitoare de obicei ei comentează între ei cu voce tare desigur, nu mi se adresează mie.E doar părerea lor, nu e comentariul lor mie totuşi e enervant.

| jose81 a răspuns:

Cei cu băieţii, bărbaţii necunoscuţi care se holbează în mutra la celălalt lung, nu cred ca sunt asa de mulţi homosexuali în oraşul meu.Ce o fii în capul lor, n-unteleg.

| aly17allina a răspuns (pentru jose81):

Nimeni nu va intelege vreodata ce e in capul lor...