| alexmzr a întrebat:

A incercat cineva sa zica blodymary x3 in oglinda cu lumina stinsa? Ca zice pe youtube ca apare ceva! E adevarat? funda!

Răspuns Câştigător
| sunkid a răspuns:

Am incercat. Fals 100%, numai minciuni. Nu trebuia sa pui intrebare pentru ca oricum sunt facute pe calculator. Eu stiam ca trebuie sa bei blodymary in oglinda.

1 răspuns:
| MaryM a răspuns:

În anii ’90, o americancă între două vârste, celibatară, a decis să pună capăt acestor speculaţii şi a apelat spiritul. A doua zi, a fost găsită zăcând în uşa băii, cu un cuţit înfipt adânc în spate.
O tânără franţuzoaică a încercat şi ea efectele chemării, dar apariţia din oglindă a speriat-o atât de tare încât s-a împiedicat, rupându-şi un picior.
În unele legende Bloody Mary este asociată cu Regina Maria I, cunoscută în istorie drept „Maria cea sângeroasă", datorită uciderii a cateva sute de Protestanţi. Viaţa reginei a fost marcată de câteva avorturi spontane sau sarcini false. Dacă Maria I ar fi născut un copil, acesta ar fi fondat o succesiune Romano-Catolică şi ar fi continuat persecuţiile religioase ale mamei sale şi după moartea ei. Unele speculaţii spun că avorturile au fost provocate. Ca urmare, unele poveşti spun că regina ar fi înnebunit din cauza pierderii copiilor săi.
Ritualul cu oglinda prin care Bloody Mary este invocată poate fi relaţionat şi cu o formă de prezicere a viitorului ce implică oglinzi şi întuneric care se practica odată de Halloween. Una dintre poveşti spunea că tinerele femei trebuie să urce câteva trepte cu spatele, ţinând într-o mână o lumânare, iar în cealaltă o oglindă, într-o casă întunecată. În timp ce ele privesc în oglindă ar putea vedea chipul viitorului lor soţ sau, în cel mai rău caz, craniul Morţii. Acest lucru semnifica faptul că fata respectivă va muri înainte de a se căsători. PS : eu n-am încercat niciodată pentru că dacă ar fi să mor aş vrea să mor asfixiată cu bomboane, nu ucisă de bloody mary phbbbbt Sper că te-am ajutat. laughing