| BoysKiller a întrebat:

Aflați cel mai mare număr de 3 cifre care împărțit la 17 dă restul 11.
Aflați cel mai mic
de 3 cifre care împărțit la 17 dă restul 11.
Daca Ma Puteti Ajuta,Nu e tema O Zis Profu ca din astia dam test la mate... Si Nu Stiu Chiar Deloc Sa Le Fac...
Help me, Please!

Răspuns Câştigător
| BigG a răspuns:

Iei cel mai mare numar de 3 cifre. Acesta este 999, il imparti la 17 iti da 58, 76. Te intereseaza numai 58.
Pe 58 il impultesti cu 17 si il aduni pe 11, iti da 997. Acesta cel mai mare numar de 3 cifre care impartit la 17 da restul 11.

La cel mai mic acelasi lucru numai ca iei 100 si nu 999.

| BoysKiller explică (pentru BigG):

Multumesc,Daca Iau 6+ Iti Dau O Bere

1 răspuns: