| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! Am intrat pe un site cu tv online si acum nu imi mai apare google pe prima pagina imi apare ala cu tv online inainte sub google scria "alege google ca pagina mea de pornire" sau asa ceva dar acum nu imi mai apare. Ce sa fack ca imi e greu mereu sa scriu sus google.ro.Dece ce trebuie` sa fack?

Răspuns Câştigător
| Andreea1997 a răspuns:

La mozzila dai la optiuni si la general scrii google, la internet explorer dai la tools la internet options si scrii google! Sper ca te-am ajutat!

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am vazut raspunsurile si mai exista o metoda: in fereastra de adrese chiar de sus scrii www.google.ro, dai pe sageata din dreapta ca sa-ti intre si apoi cu mouse-ul, tinand apasat stanga, deplasezi iconul google si-l suprapui peste iconul Home page(casuta), iti apare o ferestruica unde te intreaba daca vrei sa setezi google.ro ca pagina de pornire si dai Da(OK). Dupa mine este cea mai simpla metoda. Succes si numai bine!

| Ruxiii a răspuns:

Deschizi browserul de internet.In Bara meniului (o bara de sus) ai "Unelte" dai click dupa "Optiuni"...iti apare o casuta cu mai multe chestii "General"."File", Continut"...
Dai click pe "General" si acolo ai o bara in care iti scrie adresa paginii de pornier. O stergi si scrii "www.google.ro"

Sper ca te'am ajutat!

| foxi a răspuns:

Mergi in bara de stare in unelte, selectezi optiuni si acolo bifezi ce sa apara!

| c0l0rFuLLSkY a răspuns:

Te duci pe prima pagina sus si dai pe optiuni si cauti acolo pagina de pornire si modifici sa fie www.google.ro

| crouch a răspuns:

Scrie google.com si alege pagina de start

| lya18 a răspuns:

Pai deschide browserul de internet da la cautare Google.ro, iar apoi selecteaza ca sa iti fie pagină de pornire si atunci nu cred ca o sa ti mai apara!

| laurik_5214 a răspuns:

In partea de sus la pagina ai o casuta dai clik pe ea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

- Daca ai Mozilla Firefox dai clic pe Tools apoi pe Options. dupa care te duci la tabul General si la Home page scrii http://www.google.ro/ apoi dai ok si google o sa fie pagina de baza.
- Daca ai Internet Explorer procedezi cam la fel. Te duci la Tools, apoi la Internet Options si la Address pui la fel http://www.google.ro/ dai Apply si apoi Ok.
La celelalte browsere trebuie sa fie cam la fel.tool-options si home page.
- Vreau funda acum.