| Rianana a întrebat:

Cum imi setez Google ca si pagina de pornire? Va rog! Ma enerveaza ca nu apare din prima...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai InternetExplorer sau Firefox intri la Optiuni-Preferinte si scrii la pagina de start http://www.google.ro/!
In caz ca ai GoogleChrome dai pe cheia aia din dreapta de culoare gri si alegi Optiuni dupa care se va deschide o pagina cu multe setari, iar tu la pagina de pornire o sa bifezi/alegi "Deschide-ti aceasta pagina:" si in casuta de alaturi o sa scrii ca mai sus http://www.google.ro/

Astept fundita daca esti draguta! :)

5 răspunsuri:
| AleCris a răspuns:

Salut daca ai google crome te duci in drepta sis la CHEIA aia dai clic pe ea si te duci la OPTION... dupa te duci la home page (daca vrei sa iti apara new tab o bifezi pe prima daca nu pe adoua ) si la adoua dupa ce ai bifat casuta scrii in dreapta ei ...WWW.GOOGLE.COM sau ce vrei tu bafta

| Dem0N a răspuns:

Bună.Dai sus la Unelte/Tools, apoi dai click pe ultima opţiune:Opţiuni/Options.Acolo la General, caută Pagină de start/Start page şi introduci google.ro sau google.com
asta pentru Mozila.

Pe opera ar trebui sa iti dea direct dar daca nu dai la setting/setari apoi preferinces si dai introduci la Home page :http://www. google.ro/

pentru google chrome e cam la fel este in dreapta in colt o cheie dai pe ea si undeva scrie options dai acolo si iti arata undeva home page, dai open this page si scrii acolo www. google.ro

| NicolaeDiana a răspuns:

Mie nu-mi apare ca la voi
am google chrome dau SETTINGS apoi nu stiu ce sa fac va rog
am aceeasi nevoie ca cel care a pus intrebarea
plz
plz plz

| MTCC a răspuns (pentru NicolaeDiana):

Deschizi google chrome dai clik stanga pe cheita iti va apare o fereastra mica si vei da clik pe settings dupa care la pagina care se va deschide in partea stanga sus vei da din nou clik pe settings iar la on startup vei da clik pe Set pages iar in casutra care va aparea vei scrie https://www.google.ro/ dupa care vei bifa casuta ok. BAFTA!

| NicolaeDiana a răspuns (pentru MTCC):

Iti multumesc foarte mult big grin

| MTCC a răspuns (pentru NicolaeDiana):

Cu placere!