| AndrikNebunik a întrebat:

Ajutor! ce sa ii iau mamei de 8 martie?

Răspuns Câştigător
| JaneEyer a răspuns:

Baga-mala prieteni,andri! Si, poti sa-i iei betisoare parfumate, o cana cu un model floral si o cutie de bijuterii si sa le pui una in alta o sa arate super si sigur o sa-i placa:*

9 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

Iti dau aici cateva idei :
-carti
-parfum
-cosmetice (creme si lotiuni, ruj, trusa de farduri)
-bijuterii (lantisor, inel, bratara, brosa, cercei)
-esarfa sau fular
-manusi din piele
-telefon mobil
-aparat foto digital
-rama foto
-fotografie cu tine, cand erai copil, inramata
-album foto (din plastic sau, pentru un plus de eleganta, stil cutie din lemn)
-obiecte de arta (cum ar fi un tablou sau o statueta)
antichitati
-geanta sau poseta
-ceas de mana
-portofel
-obiect personalizat (cana sau pernuta decorativa)
-ghiveci cu flori
-buchet de flori
-vaza
-obiecte decorative (pled, set aromoterapie, pernute decorative)
-oglinda
-port carti de vizita
-glob zapada
-bilete la un concert
-magneti pentru frigider cu mesaje
-caseta pentru bijuterii
-bol decorativ
-lampa sau veioza pentru citit
-suport lumanare si lumanari parfumate
-set aromoterapie
-set accesorii pentru scris (pixuri, stilou)
Si pe langa ceva de aici o cutie de bomboane ar fi frumos. Acum depinde si de banii pe care ii ai! Poti doar sa-i iei flori si bomboanele. Nu cred ca ce ii dai conteaza asa de mult ci gestul in sine! Succes.

| magicianul19 a răspuns:

Un cadou frumos si simplu sunt un fel de imagini papirus cu mesaje frumoase merge si o floare

| elena_3173 a răspuns:

Ii poti lua un buchet de flori si o diploma pentru cea mai buna mama, ii poti face cadou o fotografie de-a ta inramata...

| ZaKid a răspuns:

Buna.
Pai,o mama nu prea tine cont de cadouri de la noi "copii".
Parerea mea este sa ii iei niste flori, sau o atentie cat de mica si se va bucura enorm, mai ales ca ii este daruita de catre tine.
Bafta.

| Iulii a răspuns:

Poti sa ii dai ceva facut de tine. Iti garantez ca se va bucura mult mai mult decat ceva ce i'ai cumparat. Funda?

| GabitaGabii a răspuns:

Pai eu zic ca ar fi dragut un breloc cu poza voastra sau un tricou cu poza voastra `sau un parfum. Dar orice ia`i lua nu uita sa-i dai o imbratisare f. stransabig grin

| Pisiiiii a răspuns:

Draga Andreea,numai tu sti de cati bani dispui si cam ce-i place mamei tale. Sfaturile noastre pot fi bune,dar nepotrivite. Asa ca te sfatuiesc sa te hotarasti singura ce sa-i cumperi,tinand cont de preferintele mamei tale, de varsta. Daca este cocheta, ii poti oferi o esarfa frumoasa...doar vine primavara si nu este foarte scumpa,iar culoarea o alegi in functie de ce culori poarta.
Poti sa-i mai cumperi un parfum preferat, o crema de maini (sti ca mamele muncesc mult) alaturi de alte cosmetice pentru intretinere. Mamele mai putin se gandesc la ele.
Nu te hazarda sa-i cumperi coliere, cercei sau ceva pentru uz casnic...Cumpara-i ceva util pentru ea si ar trebui sa stii de ce are nevoie. Eventual cerceteaza si vezi ce i s-a terminat prin cosmetice. Si nu uita sa-i scrii un mesaj alaturi de cadou care sa-i ajunga la inima. Te felicit ca te gandesti la mama ta. oFetitzZaRoZz

| Ella_4255 a răspuns:

Eu zic sa ii dai ori un parfum, ori o bijuterie ceva, sau nu stiu ce tiai dat seama ca ii place mai mult, dar merge si faza cu fotografia - o fotografie cu voi 2 (sau toata fam ) inramata +1 buket de flori e super combinatzia. Mult succes!

| andreea11_1066 a răspuns:

Poti sa ii cumperi un buchet de flori si o felicitare!