| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si as vrea sa imi cumpar un caine de rasa. Vreau sa fie de talie medie, sociabil, cat mai tacut posibil, dar vioi, usor de dresat, un caine de companie ce iubeste copii. As vrea sa pot iesi cu el in oras la plimbare etc. Stau intr-o zona de munte, destul de rece iarna si vara, de asemenea racoroasa, deci nu am posibilitatea sa ingrijesc un caine ce uraste frigul. Stau la casa cu gradina si livada. Ce rasa imi recomandati?batting eyelashes XOXO Fundita la cel mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
| Denisa_2520 a răspuns:

Canis. Este caine de rasa, trei marimi { mic, mediu, mare }, este folosit din special la circ si se dreseaza extra ordinar de repede. Daca are blana crrescuta rezista, dar daca este tuns. Trebuie sa ii pui zgarda deoarece poate sa ia capuse sin gradina
Sper ca te-am ajutat big grin >big grin

| pushtius1 a răspuns:

Iti recomand siteul http://animaledecompanie.info sigur vei afla ce caine ti se potriveste!

| VladT a răspuns:

Eu iubesc labradorii, nu cred ca sunt de talie medie (sunt mai mari), insa sunt vioi, sociabili si foarte inteligenti (adica usor de dresat).