| Aurelian12345 a întrebat:

Am 16 ani jumate si am facut sala 1 an. M-am lasat 4 luni si am slabit putin in masa musculara saddar in forta nu am scazut. Fac flotari, tractiuni abdomene odata la 2 zile dar cred ca le fac degeaba si asa sunt slab pentru inaltimea mea ce as putea face sa cresc la loc ca la sala nu am timp sa ma ducsad

1 răspuns:
| baru a răspuns:

Salut. Te rog sa nu te superi pe mine, este o gluma doar pe jumatate. Oasele nu se transforma in muschi. Ca sa ai muschi sau mai bine zis masa musculara obligat trebuie sa te hranesti bine. Deodata ce te-ai hranit bine organismul are de unde sa dea si sa se dezvolte. Atata timp cat tu nu esti hranit suficient nu ai cum sa cresti in masa. Ca atare; Hranestete bine fa pauza de trei zile daca nu mergi la sala, iar seara incearca sa faci meditatii. Daca consumi multa energie poti incerca sa iei suplimente nutritive care sunt naturale si acopera lipsa alimentelor. Deci; Hrana multa, odihna, si cu putina miscare acasa vei creste in masa. Bafta Pa