| Mirceadumb a întrebat:

Este adevarat ca atunci cand te antrenezi o perioada (6 luni sa zicem) in urmatoarele 6 luni nu vei mai pune masa musculara la fel? am inceput de vreo 2-3 luni sa mai fac cand am timp flotari / tractiuni. abdomene, genuflexiuni si flotari, doar ca am cam slabit vreo 6 kg. de la 66 la 60 de kg... mainile parca sunt putin mai umflate, dar parca pipetul e mai mic? am dat jos din masa musculara sau din grasime?

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce alimentatie ai?

Ai alimentatie speciala pentru masa musculara? Sau tu vrei sa pui muschi DOAR cu exercitii?

| Mirceadumb explică:

Incerc sa mananc cat mai multe proteina + carbohitrati. 3 mese pe zi + 2-3 gustari. mananc pana ma satur. nu dau mai mult... dar din calculul facut de mine am peste 2000 de kcal pe zi.