| adinani a întrebat:

Am 18 ani si pana acum nu am avut niciun prieten. De curand, "mi-a cazut cu tronc" un tip care e cu 5 ani mai mare ca mine, imi place foarte mult de el si nu stiu ce sa fac sa ma apropii de el mai mult astfel incat sa ajungem sa avem o relatie. El nu da semne nici ca ar vrea dar nici ca nu. Vorbim din cand in cand pe mess iar uneori ma face sa cred ca ma place. Voi ce ma sfatuiti sa fac?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai grijă, ești la un pas să te îndrăgostești, nu ai experiență și poți cădea foarte ușor în plasă.
Nu lăsa garda jos, mai comunică cu el, de preferat în viața reală, nu pe mess, așa îl vei vedea pe el cum reacționează, cum gândește, gesturi, etc.
Sentimentele nu trebuie scăpate de sub control, chiar dacă ai 18 ani, nu ai experiență și nu cred că dorești să cunoști decepția în dragoste.
Ține minte, prima dragoste nu se uită chiar dacă ea se termină și prost.
Ai grijă de tine și fii prudentă, nu te lăsa dusă de val.
Pa, pa.

| Stefania33 a răspuns:

Baga-l mai des in seama, cerei nr de tel.stiu eu thinking incearca sa comunicati mai mult, sa va cunoasteti mai bine. poate incet incet ajungi unde iti doresti