| adinani a întrebat:

Am 18 ani si pana acum nu am avut niciun prieten. De curand, "mi-a cazut cu tronc" un tip care e cu 5 ani mai mare ca mine, imi place foarte mult de el si nu stiu ce sa fac sa ma apropii de el mai mult astfel incat sa ajungem sa avem o relatie. El nu da semne nici ca ar vrea dar nici ca nu. Vorbim din cand in cand pe mess iar uneori ma face sa cred ca ma place. Voi ce ma sfatuiti sa fac? Mersi

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna iubita!
Dupa felul in care ai scris si dupa cum gandesti, imi dau seama ca esti inocenta si se vede ca altele au fost prioritatiile tale pana acum, iar pentru asta te felicit!
Nu multe fete din zilele noastre ajung sa scrie pe un site ca nu au avut nici un prieten pana la varsta de 18 ani, stii si tu bine, ca marea majoritate ajung sa nasca la 13/14 ani.
Daca iti place de tipul de care vb,e ok, adica nu vad care ar fiiprobl, eu te as sfatui sa vezi ca pe un atuu faptul ca el e mai mare cu 5 ani,in felul asta,el poate are o anumita experienta.
Eu cred ca daca tu vb cu el chiar si pe mess,si tie iti da impresia cateodata ca te place si el,eu cred ca asa si e!
Nu ai avea cum sa te inseli in astfel de priviinte,pentru ca il vezi cum iti vorbeste/cum iti scrie,vezi cam despre ce a ti vrea sa discutati,adica sunt niste chestii,care il tradeaza si atunci,normal ca tu vezi si simti lucrul asta.
Sunt de parere ca ar trebuie sa incerci o relatie cu el, mai ales ca tu il placi si cred ca e si momentul, ai 18 ani!
In rest,vis a vis de parerea care mi am facut o despre tine desi nu te cunosc, am convingerea ca e o alegere buna tipul pentru tine si sigur vei stii ce sa faci!
Bafta multa, iubita!

| adinani explică (pentru AIRIUS):

Iti multumesc pentru sfaturi! Ai fost singurul/a dintre cei care mi-au raspuns care chiar m-a incurajat si oarecum m-a impresionat prin cele spuse. Sper ca totul sa iasa bine pana la urma. Multumesc inca o data :*

| AIRIUS a răspuns (pentru adinani):

Iubita,fii sigura ca va fi bine!
Sunt femeie, am 25 de ani si sunt mama unei fetite minunate de 3 anisori aproape.
Iti doresc multa sanatate si vb cu mama ta,te rog, ea stie cel mai bine ce sa faca, dar te asigur ca nu e nimic grav.
T pup si sarbatori fericite tie si familiei tale!

| adinani explică (pentru AIRIUS):

Multumesc la fel si voua!