| Pumpkin a întrebat:

Deci,am si eu o mica mare problema legata de un baiat.Il cunosc de ceva timp pentru ca avem niste prieteni comuni si ne-am mai intalnit ocazional.L-am placut si se pare ca si el pe mine,dar nu s-a intamplat nimic intre noi pana de curand.
Acum cateva zile ne-am intalnit la o petrecere, si-a facut curaj sa-mi spuna ca ma place si de atunci am inceput un fel de "relatie" (nici nu stiu daca se poate numi asa ). Problema e ca el este timid si lucrurile nu prea merg asa cum as fi vrut eu.De atunci am inceput sa vorbim ( pe mess) dar destul de rar si sec, nu ne comportam ca un cuplu.Nu prea stie ce si cum sa vorbeasca cu mine si nici nu prea da semne ca ar avea curaj prea curand sa-mi propuna sa iesim in oras sau ceva sad nu-mi place situatia asta,ma simt ca si cum as trage de el tot timpul,pentru ca el nu are curaj sa actioneze.
Tin foarte mult la el si nu as vrea sa renunt asa usor dar, ce sa fac?

4 răspunsuri:
| eualexandra321 a răspuns:

Propune-i tu sa va intalniti sau sa mergeti la un film ceva bowling,ceva distractiv ca sa va simtiti amandoi bine,imbratiseaza-l,atinge-l, impinge-l, s dupa o sa reactioneze si el asa, poate ii este rusine sa faca chestiile astea deoarece crede ca o sa te enerveze prin gesturile lui, da-i curaj si incredere daca tot il iubestihappy

| Pumpkin explică (pentru eualexandra321):

"imbratiseaza-l,atinge-l,impinge-l" cum sa fac asta daca nici maar nu ne intalnim? Si, sincer, mi se pare frustrant ca o fata sa il invite pe un baiat in oras sad

| eualexandra321 a răspuns (pentru Pumpkin):

Da-i zici:hai nu vrei sa iesim undeva sa ne distram? si el o sa spuna ca da daca te place si mai ales daca e timid o sa-i faci o mare bucurie ca ai facut tu primul pas, in ziua de azi nu se mai tine cont cine face primul pasul fata sau baiatul

| anonim_4396 a răspuns (pentru eualexandra321):

Bine ca mai exista si fete ca tine ca altfel femeile mureau singure din cauza orgoliului