| DanutzzaMaria99 a întrebat:

Am 2 prietene. Ele se cunosc de vreo 5 ani. Eu le cunosc doar de 1 an jum. Ele nu prea ma cheama in pauze dupa ele. se presupune ca suntem bff. Eu ma duc dupa ele. Ele nu zic nimic. Oare se supara? Oare ma tin dupa ele ca un catelus? Oare nu ma vor acolo? Vreau un sfat. Si parerea voastra. Fundoi si Voot

Răspuns Câştigător
| VlaDtz99 a răspuns:

Pai intr'un fel esti catelul lor si peste un timp vei putea deveni si sclav..Mai bine lasa'le pe ele sa ia initiativa

5 răspunsuri:
| AleAnyo a răspuns:

Sincer, si mie mi se intampla la fel. Eu cred ca nu-ti dunt prietene reale. Pentru ca si eu trec prin asta si simt deja ca ea nu ma vrea acolo si pe langa asta, cand eu fac cv ce nu-i convine, se supara imd dar ea se crede o prietena foarte buna sau nu stiu, k deja imi pun semnul de intrebare. S m-a tradat de ogramada de ori, deci practic, face orice pentru atentia, ca sa zic asa a cur*elor din clasa(deci ea zice ca o dispera si ca nu le suporta si cand ii zic k imd face orice pentru ele zice ca doar inainte pentru acum nu le mai suporta si ca si-a dat seama ce fel de persoane sunt si o vezi pauza urmatoare ca fix ele ii zic sa se mute cu ele si vine la mine: "sisi, si ca te iubesc! vezi ca eu ma mut cu ele"). Si se crede cea mai populara si cea mai super fata din scoala si se crede"fashionista" scolii sau diva scolii si zice ca toti o copiaza si de-astea, dar practic e un nimic in scoala asta ca pana si aia care o baga in seama, o baga in seama datorita mie. Dar ce sa fac, eu mereu incerc sa ajut, si dupa ce ajut, persoanele pe care le-am ajutat se intorc impotriva mea si incep sa se dea mari cu ce sunt ele(datorita mie, bineinteles, dar partea asta n-o mai recunosc ele), cand colo, erau un mare ca*at daca nule invatam eu multe lucruri si nu le faceam cunostinta si nu le integram si prin alte clase. Si crede ca toti baietii o plac si cand i-am intrebat pe toti de care ii placea ei toti ziceau: Yuck! Vai Doamne, de ea?! Yoy, frate, in niciun caz! Sau Un NUU de-ala unpic parca speriat. si unii mai spuneau si niste cuvinte urate pe-acolo, dar marog, pe-alea nu le mai zic. Si am zis sa o las sg sa vad cum se descurca si la teste k ea mereu asteapta sa copieze de la mine k niciodata nu-si invata si daca ia nota proasta se supara pe mine ca a copiat gresit si atunci cand eu nu stiu ceva ce ea stie, nu vrea sa-mni zic si daca ia nota mai mare ca mine imi zice incontinuu: Sac, sac, te-am luat, te-am luat! Si ma dispera! Acum chiar vreau sa va cine o sa se mai creada cand o sa vada ca toti o jignesc(pentru ca de ea nu se ia nimeni, pentru ca mereu ii iau eu apararea) si cum o sa se descurce cu notele si sa vedem cu cati asa-zisi "prieteni" o sa mai ramana. Deci stiu ca deja am intrat in ale mele, scuze dar chiar simteam de cv vreme nevoia sa o spun cuiva, scuze! Deci eu zic sa le lasi in pace sa fie fericite impreune pana o sa-si dea seama cat de bine le era cu tine! Dar tu sa nu te mai duci safii din nou catelusul lor. Pt k nici pe mine nu ma cheama niciodata si nu ma asteapta si incearca sa-mi fure o prietena foarte buna(Ba chiar deja ne spunem cam de un an: Mami si fetita PS:eu sunt mami) si s-a bagat si ea imediat cxa sa fie ea mami vitrega si ii da voie sa faca orice si a ajuns foarte rau cat timp a stat cu ea. Acum de cand nu mai stau asa mult impreuna(ca deja m-am enervat si in fiecare pauza ma duc la fetita mea) a inceput sa-si mai revina si eu cred ca o pot repara de tot, doar sa nu se mai bage cealalta. eci stai linstita ca o sa gasesti persoana sau persoanele cu adevarat potrivite. Succes!:*

| raluk27 a răspuns:

Nu e vorba ca se supara, dar risti sa devii aia mai fraiera. O sa abordeze subiecte comune, pe care nu le cunosti si o sa te simti in plus. Sau la un moment dat este posibil sa te foloseasca pentru diverse favoruri (gen: sa le tii loc, sa le iei de mancare, sa le dai sa copieze temele etc). Nu te mai tine dupa ele, daca nu iti spun nimic in pauza. Gaseste-ti alte prietene sincere.

| TheAvenger a răspuns:

Hmm..io nu înțeleg o chestie.de ce ești așa de tăntăloaică să te duci după ele dacă ele nu te bagă în seamă? ..adică plm..io le-aș lăsa în pace. ele nu merită să se bage în seamă cu mine dacă sunt așa retardate.doar alte piți care se cred vreun vip important. jaaaalnic.laughing

| ashtray a răspuns:

Incearca sa nu le mai bagi in seama. dupa aceea o sa observi ca or sa vina ele la tine. asa este femeia, cu cat o ignori mai mult, cu atat te gaseste mai atragator.