| CyberMusic a întrebat:

Am de scris la franceza despre un obiectiv turistic din Franta(in franceza), asa ca nu ma prea pricep la tradus...va rog ajutati-ma! orice obiectiv, nu are importanta\fundabig grinbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Atunci incearca ...e-1944.htm
ps.intri in sommaire

13 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Ia tu asta si lasa cretineala de pe wikipedia ...c3/221/p1/

Răspuns utilizator avertizat
| a1doru a răspuns (pentru CyberMusic):

Fi convins ca nu o sa-l mai aibe ''nime''rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| a1doru a răspuns (pentru CyberMusic):

Atunci incearca ...e-1944.htm
ps.intri in sommaire

| xDeniisa a răspuns:

Buna!

Le territoire est divisé en 21 régions et la collectivité territoriale de Corse, entre lesquelles sont repartis les 96 départements métropolitains. La république compte également 4 départements d’outre-mer (Guadeloupe, Martinique, Réunion, Guyane), 2 collectivités territoriales (Mayotte et Saint-Pierre-et-Maquelon) et des territoires d’outre-mer (Polinésie Française, Nouvelle Calédonie, îles Wallise et Futuna, terres australes et antartiques-terre Adélie, îles Kerguelans, Crozet et Saint Paul)...

Daca iti place poti scrie asta. O traduci tu si vezi cum ti se pare.

A côté d’une nouvelle pratique de l’urbanisme et d’un effort social tres soutenu, l’environnement constitue l’une des grandes priorités municipales définies par Jean TIBERI des son élection en 1995.

Sau asta. happy Nu stiu daca ii chiar bine, daca ti-a fost de folos sau iti place funda` plzz.
Bafta la franceza! happy

Răspuns utilizator avertizat
| xDeniisa a răspuns:

Macar te-am ajutat.
Conteaza efortul, dar uh nu stii sa apreciezi. straight face

Răspuns utilizator avertizat