| anonim_4396 a întrebat:

Am fost in Germania acum ceva timp, la casa unui prieten de-al tatalui meu. Si prietenul asta avea o fata, cu vreo 2 ani mai mare ca mine. Cum eu momentan nu cunosc limba germana, am facut cunostinta spunandu-ne numele si dandu-ne mana unul celuilalt. Ea si-a spus prima numele si a intins mana. Eu, ca sa arat ca sunt un gentleman, i-am luat mana si i-am sarutat-o. DUpa scena asta, vreo 10-15 minute s-a uitat in continuu aproape la mana aceea. Vreau sa va intreb: are o semnificatie speciala acest "obicei" de a saruta mana?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Off, cam cati ani ai u copilasi?
pentru voi cei pana in 14-15 are o semnificatie foarte mare, e primul gest ca iti place de acea persoana... ea poate a interpretat chestia asta, si a ramas surprinsa...
bafta!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ea crede ca e un obicei din Romania de a saruta mana si s-a uimit dar si tu ai procedat ca pe timpurile lui ceausescu... era suficient sa o pupi pe obraz

| KellyGreen a răspuns:

Poate aveai un herpes la gura.tongue

| Cathy_5203 a răspuns:

Probabil unot fete li se pare special si neobisnuit acest lucru, pentru nu multi baieti fac asta, din cauza ca nu sunt educati asa ca tine

| Artegor a răspuns:

Post Scriptum: s-a intamplat anul asta, in Aprilie, iar varsta mea e de 17 ani