| anonim_4396 a întrebat:

Am hotarat impreuna cu colegii mei sa ne facem cadouri de Craciun! Asadar o sa tragem la sorti ce cadou primeste fiecare fara sa stim cui daruim.problema e ca nu stiu ce cadou sa cumpar avand in vedere ca trebuie sa se potrivesca si unei fete dar si unui baiat!happyPoate puteti sa imi dati cateva sugestii.

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Poti sa iei ceva de Craciun, o figurina, o jucarie muzicala. Ceva de artizanat care sa ii aminteasca de tine si de acest moment frumos.

| Ancutsa a răspuns:

Ar fi frumos un ceas unisex din ala mai marisor negru happy.

| Ancutsa a răspuns:

Am uitat sa mentionez. ceas pentru mana big grin

| YLLL a răspuns:

Si noi la scoala faceam asa, dar. noi stiam inainte cui cumparam cadou.
scriam pe cate un biletel, numele noastre, si le puneam intr. o caciula sau ceva. le amestecam si fiecare cumparam cadou persoanei de pe biletel. fara sa spunem nimanui cui cumparam.big grin
Succes:*

| Denisse_8813 a răspuns:

O carte buna cu cateva cuvinte alese scrise pe prima sau ultima pagina...

| GreenSky a răspuns:

Mentionez ca bugetul stabilit ar fi cam aprox. 20 ron...Eu m-am gandit la un cd cu colinde daca tot se apropie Craciunul.

| GreenSky a răspuns:

Pai Mimi.asa ar fi trebuit si la noi.asa stii preferintele fiecaruia.
Dar anul acesta am ales alt mod.pentru ca surpriza sa fie mai mare.

| DianaXoXo a răspuns:

Saluthappy
si clasa mea o facut asa si am primit un cadou mai putin frumos
la fata eu am facut cadou un ursulet si la baiat poti cumpara o carte cum am facut eu anul trecut:d

Papeace sign

| emoboy a răspuns:

Colinde mda, daca chiar va plac colindele.Eu as lua niste colide noi ca sa le invatam nu tot pe acelea vechi.

| Johnny_3038 a răspuns:

Eu cred ca trebu ceva simbolic, parfumul se termina, iar cind ii iai un suvenir el tot timpul cind se va uita la el isi va aduce aminte de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un parfum unisex este cea mai buna alegere:se potriveste si unei fete si unui baiat si este ceva ce trebuie sa aiba fiecare adolescentwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar parfumurile ieftine sunt nasoale si cele bune-bune sunt scumpe, iar a face un cadou scump nu-i oricum... e cu dichis treaba cu parfumul.
apoi una e daca tu si colegii sunteti de aceiasi varsta, adica esti inca la scoala si alta daca aveti varste clar diferite, adica lucrezi pe undeva, si asta inseamna ca darul tau poate ajunge si la cineva mult mai mare ca tine, care nu gusta animalutele de plus, care sunt f nostime intre adolescenti, de pilda.
Ce zici de canile alea pe care le poti personaliza dupa gustul tau?
Sau poti lua de pe net afise sau stickere decorative pentru perete, precum si stickere personalizate cu anunturi funny.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Perfecta idee ai tu greenskywinking. Cd-ul cu, colinde ar fi perfectwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toti folosesc anumite chei, o bijuterie pentru ele ar fi minunata.

| N. a răspuns:

De ce nu trageti la sort inainte de a cumpara cadoul?

Poti sa cumperi un ceas, o jucarie de plus, o carte, o esarfa...

| flavia11 a răspuns:

Am mai auzit de genul asta de tombole intre colegi, dar nu stiai ce cadou de la cine primesti...stiai cui ii cumperi cadou. Eu zic sa cumperi ceva unisex: o carte, un CD cu muzica, un film, o caciula http://www.fashionup.ro/caciula-unisex-fila-cu-linii.html

| manuel a răspuns:

Un articol homemade. ceva simplu dar cu suflet happy