| anonim_4396 a întrebat:

Am intrat într-o mică încurcătură.
Doresc de ceva timp să-mi cumpăr un skateboard nou.
Iniţial am vrut să-mi cumpăr un skate de pe bmxmagazine, dar am descoperit un skateshop mai avantajos, spun eu.
Mă tot uitam la nişte plăci, şi nu prea ştiu pe care să o aleg.
Am o întrebare pentru skateri.
Cu ce te avantajează la trick-uri o placă dacă este medium concave, sau high concave? Adică pur şi simplu nu am înţeles niciodată asta.
Optez să-mi iau un high concave, dar poate fac vreo tâmpenie şi nu voi putea să fac trick-urile calumea. Deci am nevoie de răspunsul la întrebarea anterioară.
Aşa, şi să vă arăt skateboardurile la care mă tot uit de ceva timp, şi nu ştiu pe care să o cumpăr.
Un high concave http://www.area52.ro/......gh_concave
Şi medium concave http://www.area52.ro/......um_concave
http://www.area52.ro/......um_concave
Aştept păreri.

Răspuns Câştigător
| Motanul239 a răspuns:

Pai eu unul as opta pentru cel high concave dar ai grija sa aiba gripul calumea (sa agate calumea )ca sa poti sa faci trick-urile bine.Cea din link arata super misto! intreaba mai intai daca are sistemele rezistente pentru ca eu mi-am luat o teapa cu o placa care s-a rupt dupa cateva sarituri.Bafta!

| positivity a răspuns (pentru Motanul239):

Din comentariile unor prieteni, am înţeles că placa asta este profesională. Sper să şi fie aşa. Dar, mai vreau să înţeleg ceva.
Dacă o placă este high concave, vei putea face trick-urile mai bine?
Oricum, mulţumesc pentru răspuns. =) Apreciez.

| Motanul239 a răspuns (pentru positivity):

Tine de fiecare... poti sa ai cel mai bun sk8 ca daca nu muncesti...nu inveti sa faci trucurile.

3 răspunsuri:
| Motanul239 a răspuns:

Trikurile* nu trucurile