| AnkaOfficial1 a întrebat:

Am mai vazut poze care aveau un scris transparent...adica nu treansparent dar ati inteles voi! In ce program se editeaza?

2 răspunsuri:
| kitten95 a răspuns:

Si cu paint se poate. dau eu folosesc photoscape. faci asa: intri la editor(il cauti tu), incarci poza si apoi: in partea stanga jos sunt 4 butoane: Home, Object, Crop si Tool. Dai pe ojbect si acolo sunt 2 butoane asa: un T simplu(de la type) si pe randu de jos T T(cumva suprapuse). sa zicem ca dai pe T-u simplu. apare o casuta pe poza cu ce scrie acolo in stanga. si cum setezi sa fie scrisu` translucid: e acolo Opacity(sub casuta unde scrii) si o linie. o dai in stanga si vezi cat de transparent vrei sa fie scrisu`. e foarte simplu de folosit. Funda?

| Andreea2239 a răspuns:

Pai eu le editez pe picmonkey http://www.picmonkey.com/
si intr-adevar au un scris mai transparent(daca ma intelegi):):)